top of page

About

1 beatnik.jpg

BEATNIK

Ilustratorka tworząca głównie dla dorosłych. Absolwentka ASP we Wrocławiu, realizowała dyplom w Pracowni Ilustracji Tomasza Brody. Beatnik prowadzi wizualny dziennik rozważań o życiu, miłości i relacjach międzyludzkich w postaci Kroniki Miłosnych Wypadków. Łącząc tradycyjne techniki - tusz i akwarele tworzy zabawne i często dwuznaczne kolaże, komentujące ludzkie charaktery i sytuacje wzięte prosto z życia. Znajdziesz tu grafiki w postaci plakatów, kartek okolicznościowych i grafik wykonanych na prywatne zamówienie.

"Typowy beatnik to buntownik, charakteryzujący się niechlujnym ubiorem i wrogością wobec konsumpcyjnego społeczeństwa, zainteresowany filozofią, zwłaszcza buddyjską, dążący do prawd objawionych poprzez używanie narkotyków i alkoholu."

W moich pracach wizualnych - kolażach i prostych formach tekstowych lubię na swój własny sposób nawiązywać do teatru absurdu. Szukając szczególnych napięć psychiki, tworzę często studium emocji człowieka w groteskowym ujęciu. Obrazy, które wydają się być na pierwszy rzut oka żartem, faktycznie poruszają poważniejsze tematy – mieszają tragizm z komizmem.

 Polem szczególnych zainteresowań jest tematyka relacji międzyludzkich i poszukiwania autentycznego obrazu siebie. Pod każdą pracą kryje się autorefleksja i próba szukania przedziwnych zależności, jakie rodzą się między ludźmi. Interesuje mnie obraz jednostki zamkniętej w więzieniu subiektywności, poszukujący relacji z drugim człowiekiem i próbujący zrozumieć siebie samego. Przyglądam się ludzkim poszukiwaniom miłości w relacji z innymi i sobą samym, odkrywając nasze próby zatracenia szczerości pod naporem różnych konwenansów.

W grafice używam gry słownej – bawię się językiem, który w dzisiejszych czasach coraz mocniej pozostaje w sprzeczności z rzeczywistością… Powszechna dewaluacja języka w środkach masowej komunikacji i ciągłe zmiany stylu życia, z jednej strony umożliwiają nam bardzo szybki kontakt, z drugiej ukazują upadek porozumienia między ludźmi. Interesuje mnie przepaść między tym, co jest świadomie pomyślane i stwierdzone, a prawdziwa głębia skryta pod wypowiadanymi słowami. Podświadomość jest bardziej rzeczywista niż świadoma wypowiedź. Wierzę, że pisanie może być formą terapii i odkrywania tych ukrytych części nas samych. 

bottom of page